De feestdagen komen er weer aan dan mag er volop gesnoept worden. En wat is er leuker om zelf aan de slag te gaan met hapjes? Ik maakte al aardig wat borrelhapjes, maar nog niet veel zoete hapjes. De hartige hapjes zijn soms best ingewikkeld, maar de simpele receptjes zijn toch een uitkomst tijdens de toch al drukke feestdagen. Daarom vandaag een super simpel, maar mega lekker zoet recept voor deze Perenflapjes met kaneelsuiker. En guess what: deze zijn ook heerlijk met appel!
Perenflapjes met kaneelsuiker
Het is een simpel recept ja, maar laat je niet misleiden. Hier vreet iedereen zijn vingers bij op. Durf in dit recept de flapjes goed door te bakken om ze éxtra knapperig te maken. Slappe flappen, daar houden we niet van, toch? Dus hou je echt aan de minimum baktijd en durf het eventueel nog een aantal minuten extra te laten bakken om de perfecte perenflapjes te bakken. Alvast veel plezier met uitdelen en de complimenten in ontvangst nemen 😉

Perenflapjes met kaneelsuiker
Ingrediënten
- 4 blaadjes bladerdeeg ontdooid
- 1 peer geschild en in hele kleine blokjes
- 1 el vanillesuiker
- 1 tl kaneel
- 1 ei
- poedersuiker als garnering
Instructies
- Verwarm de oven voor op 220˚C.
- Snijd de bladerdeegvelletjes diagonaal door, zodat je 8 driehoeken krijgt.
- Meng de suiker met de kaneel, maar hou ⅓ apart voor later. Meng de perenblokjes met ⅔ van de kaneelsuiker. Laat 5 minuten staan. Laat de perenblokjes even uitlekken, de vulling voor de flapjes mag niet te nat zijn.
- Schep 1 eetlepel op een driehoekje bladerdeeg en vouw deze dicht. Druk de randen goed aan met een vork. Herhaal dit met de andere velletjes tot ze allemaal zijn gevuld.
- Klop het ei los en bestrijk de flapjes met een laagje ei. Strooi er dan de resterende kaneelsuiker overheen. Prik een gaatje bovenin de flapjes, zodat eventueel stoom kan ontsnappen. Leg ze op een bakplaat bekleed met bakpapier en bak ze in 15 - 20 minuten (of tot ze knapperig bruin zijn) in de oven.
- Laat 5 minuten afkoelen en bestrooi vlak voor serveren met wat poedersuiker.
Notities
MUZIEKTIP!
Ik weet het, het is november en iedereen is nog druk met sinterklaas. Maar aangezien wij geen Sint vieren, kan ik dan ook niet wachten tot die klaas het land weer uit is. Dat betekent namelijk dat ik weer ongegeneerd kerstmuziek mag luisteren. Stiekem doe ik dat natuurlijk al en bij dit hapje moet ik toch echt direct aan een heerlijke kerstplaat denken. Die ik schaamteloos met je ga delen 😉
Juist de perenflapjes met kaneelsuiker gemaakt ze zijn overheerlijk !!!!
Wat fijn dat je er van hebt genoten!